W tym momencie mogę tu przedstawić dwa modele i pilota.

Ła-5 (Ла-5)

Wybrałem ten myśliwiec na mój pierwszy model, ponieważ ma bardzo mało zewnętrznych szczegółów, w szczególności nitowanych blach poszycia. Gdy go zaczynałem, w 2006r, nie wiedziałem, na ile trudne jest teksturowanie, i jakie przeszkody napotkam w trakcie całego procesu. Wybrałem prostego Ła-5, aby mieć pewność, że tak czy inaczej go skończę.

Oczywiście, gdy zajrzysz do kabiny tego samolotu znajdziesz tam masę szczegółów – lecz to zupełnie inna historia. Gdy je tworzyłem, miałem już jakieś doświadczenie w pracy z Blenderem. Wszelkie drobne części, jak pasy na siedzeniu czy rzemienie na orczyku to były "wprawki", na których uczyłem się modelować.

Ten model, wraz z figurką pilota, ma około 500 000 ścian. Jest bardzo dokładny, i przez to bezużyteczny w zastosowaniach dla gier!

Niemal 30 lat temy wybrałem ten sam typ, aby był moim pierwszym modelem, zbudowanym od podstaw (tylko na podstawie planów modelarskich) - patrz szczegóły o moich starych projektach). Wybrałem go z tego samego powodu - małej liczby szczegółów

Zobacz więcej szczegółów Ła-5...

Curtiss P-40B

Ukończyłem kolejny model: P-40B. Postęp prac nie był zbyt szybki, gdyż każdą fazę opisałem w książce "Wirtualne modelarstwo".

Ta praca może być wykorzystana jako podstawa do modeli dla różnych symulatorów lotu (Flight Gear, x-plane, itp.). Wymagam jedynie, aby taki model był oferowany za darmo, i aby gdzieś w komentarzach umieścić wzmiankę, że powstał w oparciu o moją pracę.

Zobacz więcej szczegółów o P-40

Pilot USAAC

Przy okazji prac nad modelami, przygotowałem sobie uniwersalny model pilota - do użycia w wielu różnych kabinach!

Ten model jest na tyle prosty, że możesz go używać jak chcesz - nawet w pracach komercyjnych. (Oferuję go na licencji IDNC - "I do not care"!)

Zobacz więcej szczegółów o modelu pilota